Teatrzyki w przedszkolu

Przedstawienia w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2017/2018 w wykonaniu aktorów teatrów: EDEN, PACUŚ i WidziMisię.  Wszystkie dzieci  żywo reagowały na zaistniałe sytuacje i wspólnie z bohaterami przeżywały ich doświadczenia.

EDEN:  „Najpiękniejszy prezent”, to historia chłopca, dla którego wymarzonym prezentem jest obecność jego taty na święta w domu. Wszystkie prezenty jakie dostał do tej pory nie były dla Niego tak ważne, jak bliskość ukochanej osoby. W zatrzymaniu  taty w domu pomógł Piotrusiowi Anioł. Razem przeżyli niesamowite przygody. Marzenie Piotrusia jednak się spełniło i spędził święta ze swoim tatą.  „Odważny pastuszek”, to historia Pasterza Dawida, który dzięki swojej odwadze pomógł Królowi Saulowi zapanować nad złym humorem oraz nauczył szacunku dla słabszych i mniejszych.  ”Prawdziwy skarb”, to spektakl oparty na znanej przypowieści biblijnej o Synu Marnotrawnym . Przedszkolaki mogły przekonać się, że najcenniejszym skarbem w życiu każdego człowieka jest rodzina i miłość.

PACUŚ:  „Szewczyk Dratewka”, to interpretacja bajki Marii Kownackiej wzbogacona baśniową scenografią. Odkrywane na nowo przygody Szewczyka Dratewki wzbudzają duże emocje. Przedstawieniu towarzyszy wspaniała muzyka, przy której dzieci bawią się i śpiewają. „Profesor Pacyna i jego rodzina”, spektakl ten opowiada o ufoludku, który ląduje na Ziemi i szuka ludzi. Przypadkiem trafia do teatru lalek, po którym oprowadza go kot i przedstawia różnym lalkom, kukiełkom, pacynkom i marionetkom.

WidziMisię:Konik Garbusek”. Baśń uczy tego, że trzeba być dobrym i odważnym. Zło tutaj zostaje pokonane, a dobro nagrodzone. Opowieść o „Koniku Garbusku” uczy nas jeszcze tego, że trzeba być prawdomównym i że nie można się poddawać, nawet w sytuacji pozornie bez wyjścia. Ta historia pokazuje młodemu widzowi, że trzeba dążyć do celu wbrew przeciwnościom losu i nawet wtedy, gdy napotykamy na swej drodze nieprzyjaznych ludzi.

EDEN                PACUŚ                WidziMisię