Przedszkole Sióstr Honoratek

Szaszłyki warzywno-owocowe

Szaszłyki warzywno-owocowe

W ramach tygodnia poświęconego owocom i warzywom dzieci z gr. „Pszczółki” 20 października wybrały się na Czerwony Rynek, gdzie samodzielnie zakupiły owoce i warzywa. Następnego dnia, po umyciu rąk i produktów, przystąpiły do przygotowania kolorowych szaszłyków owocowo-warzywnych. Obierały, kroiły i nadziewały na wykałaczki kawałki jabłek, gruszek, mandarynek, śliwek, bananów, nektarynek, ogórków, marchewek, rzodkiewek, a także winogrona, borówki, maliny i pomidorki koktajlowe. Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu wrażeń sensorycznych – mogły dotykać, wąchać i smakować różne owoce i warzywa. Była to doskonała okazja do utrwalenia wiedzy  o zdrowym odżywianiu, rozwijania samodzielności oraz współpracy w grupie. Na zakończenie wszyscy z apetytem zjedli swoje kolorowe szaszłyki, a także delektowali się kawałkami cytryny posypanej cukrem.

Tego dnia owoce i warzywa smakowały wyjątkowo!

obiektyw_b.jpg (4 KB)