Przedszkole Sióstr Honoratek

Sok marchewkowo-jabłkowy

Sok marchewkowo-jabłkowy

We wtorek 7 października 2025r. dzieci z grupy IV „Motylki” rozpoznawały wybrane owoce i warzywa, określały, w jaki sposób one rosną i dowiedziały się, jak ważne jest dla zdrowia człowieka ich spożywanie. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na przygotowanie soku marchwiowo-jabłkowego. Przedszkolaki wykazały się dużą zręcznością podczas krojenia jabłek i marchwi. Z zaciekawieniem obserwowały  proces wyciskania soku oraz określały czy z marchwi, czy z jabłek można uzyskać go więcej. Wreszcie przyszedł czas na degustację. Dzieci z apetytem piły przygotowany przez siebie sok i cieszyły się z tego witaminowego  przyjęcia.

obiektyw_b.jpg (4 KB)