Zielone Przedszkole

Na Zielone Przedszkole w Rochnie zaprasza dzieci Słonik Bombik- wielki miłośnik podróży i niezwykłych przygód. Poprzez swoją postawę, Słonik Bombik rozwija dziecięcą wrażliwość, dostarcza właściwych wzorców osobowych, moralnych, pomaga kształtować zdolność porozumiewania się dziecka zarówno z rówieśnikami, jak i z dorosłymi, wskazuje dzieciom piękno otaczającego świata przyrody, ochrony jej zasobów, zachęca do poznawania życia zwierząt, pozwala dostrzec wartości takie jak: przyjaźń, dobroć, prawda, piękno.

Otoczenie przyrodnicze stanowi jeden z ważniejszych filarów w pracy przedszkola, przyroda obok życia rodzinno - społecznego jest skarbnicą tematów do pracy z dziećmi. Bliskość lasu, łąk i pól przyczynia się do lepszego poznawania współzależności człowieka oraz świata roślinnego i zwierzęcego.

Dziećmi opiekuje się Słonik Bombik, pomagać mu będą panie: Marta, Agnieszka i Ania oraz siostry: Ewelina i Natanaela.

Ramowy rozkład dnia:

8:00 - pobudka przy muzyce, toaleta poranna, ubieranie się, ścielenie łóżek