Biedroneczki w papugarni

W piątek 11 maja dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do papugarni „Carmen” przy ul. Sterlinga. Wyjazd był podwójnie emocjonujący ze względu na nasz pierwszy przejazd tramwajem. W papugarni  Pan przewodnik zapoznał nas z zasadami zachowania się na hali wolnych lotów. Dzieci dość niepewnie przekraczały próg hali z pokarmem dla papug w rączce, ale już po chwili ochoczo rozglądały się w poszukiwaniu skrzydlatego przyjaciela, którego mogłyby nakarmić. Papugi chętnie zasiadały na rączkach, ramionach a nawet głowach dzieci, co sprawiało „Biedroneczkom” mnóstwo radości. Po godzinie, która szybko upłynęła nam na zabawie i obserwacji, Pan przewodnik zaprosił nas na zajęcia. Podczas zajęć dzieci chętnie wymieniały się spostrzeżeniami na temat papug, a także nauczyły się jak taką papugę można samodzielnie narysować. Na zakończenie czekała na nas mała niespodzianka i chwila spędzona przy wybiegu dla króliczków. Każde dziecko otrzymało mały prezent i zabrało swój rysunek do przedszkola.  Rysunki z dumą zdobią już naszą tablicę.